Středa 8. Února 2017. Již od rána se děti těšily: „Zavěsíme dnes na vycházce krmítko…“ U klavíru jsme s dětmi zpívali o ptáčcích, zvířátkách. Povídali jsme si, hráli hry a těšili se. Vypravili jsme se na vycházku. Děti nesly krmítko z PET lahve a mlsání pro ptáčky. Když jsme našli vhodný strom, nadešla ta pravá chvíle k naplnění krmítka dobrotami a k zavěšení. Po rozhovorech o tom, kolik a jaké ptáčky jsme cestou zahlédli, jsme ještě krátce zazpívali „Kdo to ťuká na okénko, malý vrabeček…“, aby ptáčkům chutnalo. Cestou zpět jsme viděli téměř prázdné krmítko, neváhali jsme ho dosypat, aby ani zde ptáčci nehladověli. O kousek dál nás čekalo překvapení. Když jsme dopoledne s dětmi zpívali: „Sedí zajíc za dubem, my ho rušit nebudem“, netušili jsme, že skutečně jednoho potkáme. Ve křoví si hověl zajíc. Pozorovali jsme ho, dokud se nerozhodl, že nám ukáže, jak má natrénovaný běh a skoky. Vycházku jsme završili dosypáním dobrot do krmítka u pítka a na zahradě naší mateřské školy, blížil se přeci čas oběda: „Ptáčkové, dobrou chuť.“

Za Modrou třídu MŠ Dubnova – Kamila Švecová.