Poslední setkání ekotýmu v MŠ Dubnové proběhl i v krásném zákoutí u králíčka Bobeše.

Setkání v MŠ Markušové proběhlo v lesíku.

Hned v úvodu jsme si zopakovali názvy našich ekoškolích jablíček. ( Prostředí, Voda, Odpady a Jídlo) .

Samy děti již uměly popsat, co se váže ke každému jablíčku.

Odpovídaly na doprovodné otázky, které dostávaly i od paní učitelky Evy z Dubnové a paní učitelky Kláry v Markušové, které se rády účastnily naší schůzky. Otázky se týkaly širokého tématu ,,Jak chránit životní prostředí“. Šetřit energií, nesvítit zbytečně, šetřit vodou při čištění zubů, sprchovat se než se koupat v plné vaně vody, neplýtvat jídlem, kupovat nebo si vypěstovat vlastní zeleninu nebo ovoce, nekupovat zbytečně zabalené výrobky, kupování balené vody je také zbytečné, změnit své přepravní návyky. Dětem bylo připomenuto, že voda je velice vzácná a hrozí její ubývání. Rozhovory na téma jak se chovat o prázdninách v lese, na výletě, kam s igelitovým sáčkem od svačiny, popřípadě prázdnou Pet lahví, pojem recyklace jim také není cizí, připomenuli jsme si, že je možné používat některé produkty k opakovanému použití a nevytvářet tak zbytečný odpad. Cokoliv co použijí pouze jednou nebo několikrát, zbytečně zatěžuje životní prostředí a plní skládky.

Většina dětí odchází z ekotýmu do základních škol. Rozloučili jsme se, slíbili si, že se o naší krásnou krajinu, přírodu, zvířata, rostliny budeme starat. Neničit, neubližovat, zbytečně netrhat a neulamovat větvě.

Malí ochránci přírody z naší mateřské školy mohou být na sebe pyšní a hrdí. Budou vědět, jak se postarat v jejich možných silách o své nejbližší přírodní prostředí.

Budou vědět, jak mají změnit své denní návyky.

Přejeme jim plno síly, zdaru v základní škole, dobré kamarády… 

 

Zapsala: Wildová Lenka